Sort by

Jack has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dolemite Explosion

The Dolemite Explosion

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry