• All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • The Act

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Action Point

    ★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Hagazussa

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★