Jack has logged 23 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Howl

Howl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man into Space

First Man into Space

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry