Sort by
  • Lewis Capaldi: How I'm Feeling Now

    ★★★

  • The Valley of Vision

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part III

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★½

  • Smile

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • Pinocchio

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • I Came By

    ★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Incantation

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★½

  • ULTRAPOP: Live at the Masonic

    ★★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Seed

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½