• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★★

  • Eddie Pepitone: For the Masses

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Bob Rubin: Oddities and Rarities

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Chlorine

  • Onward

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Time

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Colin Quinn: Red State, Blue State

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½