• Cry Macho

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • green

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • sandwich

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Ballerina

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Right Up Our Alley

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Fall

  • Better Days

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Vinland Saga

    ★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Glass

  • The future

  • High Life

    ★★★★

  • A Guide to Breathing Underwater

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The Wolf House

    ★★★½

  • Devilman Crybaby

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • ERASED

  • The Lure

    ★★★½