Sort by

Jack has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tankman Begins

Tankman Begins

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manic

Manic

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry