Sort by

Jack has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Exam

Exam

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Persuaders

The Persuaders

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry