• The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • American Insurrection

    ★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½