Sort by

John has logged 23 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry