Sort by

Jackson has logged 101 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
Read other review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bros

Bros

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Bros

Bros

2022
×
Read other review Edit this entry  
28
Orange County

Orange County

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
Edit this entry  
15
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry