Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry