• Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • HYDE

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Deadly Obsession

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★