Sort by

Jack has logged 85 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
30
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
½
Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
26
Undertaker: The Last Ride

Undertaker: The Last Ride

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry