Sort by

Jack has logged 699 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry