Sort by

Jack McDermott has logged 34 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Warriors of Future

Warriors of Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vesper

Vesper

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood of the Condor

Blood of the Condor

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
...No Lies

...No Lies

1973
×
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blind Rage

Blind Rage

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The One-Armed Executioner

The One-Armed Executioner

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Read the review Edit this entry  
05
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tower I See

The Tower I See

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tower I See

The Tower I See

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Awaken, Sire!

Awaken, Sire!

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Tower I See

The Tower I See

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
We Cry Together

We Cry Together

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry