Liam has logged 175 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadcon

Deadcon

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho

Psycho

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry