• The Batman

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Courier

    ★★★½

  • His House

    ★★★½