Sort by

Jackson has logged 1,524 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Introducing, Selma Blair

Introducing, Selma Blair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monkey Juice

Monkey Juice

2021
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nona

Nona

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Songs to Sing in the Dark

Songs to Sing in the Dark

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dinosaur Barbarian

Dinosaur Barbarian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No. 2 to Kettering

No. 2 to Kettering

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Going Home

Going Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crosswalk

Crosswalk

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fetch

Fetch

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Elephant in the Room

Elephant in the Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Zenith

Zenith

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drop

Drop

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Flower in the Mirror

Flower in the Mirror

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Downtown

Downtown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hair-Jitsu

Hair-Jitsu

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Race

The Race

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lightning in a Bottle

Lightning in a Bottle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cycles

Cycles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry