Sort by

Jacob has logged 24 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Come and See

Come and See

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Risky Business

Risky Business

1983
×
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
Read prior review Edit this entry  
03
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
03
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thief

Thief

1981
×
Read the review Edit this entry  
02
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
Read the review Edit this entry