Jason has logged 21 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Death

Black Death

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Serpico

Serpico

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry