• Midnight in the Switchgrass

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Stowaway

    ★★★★

  • Deadly Illusions

    ★★★

  • kid 90

  • Behind Her Eyes

    ★★

  • Fear of Rain

    ★★★

  • Red Dot

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Fatale

    ★★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • The Silencing

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Outcry

    ★★★★★

  • A Killer Uncaged

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★

  • Shattered Memories

    ½

  • Countdown

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Coyote Lake

    ★★★★

  • Strange But True

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★½

  • Good Posture

    ★★★★

  • The Blackwell Ghost 3

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Harpoon

    ★★★

  • Deadly Switch

    ★½

  • Only Mine

    ★★★

  • Welcome Home

    ★★½

  • The Blackwell Ghost 2

    ★★★

  • Calibre

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★★

  • Rust Creek

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★★

  • The Blackwell Ghost

    ★★★★

  • You Get Me

    ★★★½

  • Shattered

    ★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★★

  • Bad Ben

    ★★★

  • Satanic

    ★★

  • Sleight

    ★★★★

  • The Boy

    ★★★★

  • Regression

    ★★

  • The Lesson

  • Curve

    ★★★

  • The Boy Next Door

    ★★★

  • Knock Knock

    ★★★★

  • Ouija

    ★★

  • Enemy

  • The Heat

    ★★★★

  • Absolute Deception

  • Breathe In

    ★★★★

  • American Mary

    ★★★★

  • Killer Joe

    ½

  • Final Destination 5

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★★

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★½

  • The Roommate

    ★★★

  • It's Complicated

    ★★★★★

  • The Final Destination

    ★★

  • The Proposal

    ★★★★

  • Obsessed

    ★★★★

  • In the Electric Mist

  • Elsewhere

    ½