Sort by

julia 🐛 has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What Happened at the Veterans Home?

What Happened at the Veterans Home?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Come from Away

Come from Away

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wisdom of Trauma

The Wisdom of Trauma

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry