Sort by

J_Slimmy has logged 31 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Edit this entry  
26
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
The Condemned

The Condemned

2007
×
★½
Edit this entry  
17
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
08
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bushwhacked

Bushwhacked

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Space: Downfall

Dead Space: Downfall

2008
×
★★
Edit this entry