Sort by

J_Slimmy has logged 429 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Oily to Bed, Oily to Rise

Oily to Bed, Oily to Rise

1939
×
★★★½
Edit this entry  
12
Calling All Curs

Calling All Curs

1939
×
★★★
Edit this entry  
12
Saved by the Belle

Saved by the Belle

1939
×
★★★
Edit this entry  
12
Yes, We Have No Bonanza

Yes, We Have No Bonanza

1939
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Ducking They Did Go

A Ducking They Did Go

1939
×
★★★★
Edit this entry  
12
We Want Our Mummy

We Want Our Mummy

1939
×
★★★★
Edit this entry  
11
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Little Sew and Sews

Three Little Sew and Sews

1939
×
★★★★
Edit this entry  
08
Flat Foot Stooges

Flat Foot Stooges

1938
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mutts to You

Mutts to You

1938
×
★★★
Edit this entry  
08
Three Missing Links

Three Missing Links

1938
×
★★★
Edit this entry  
07
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★½
Edit this entry  
06
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
xXx

xXx

2002
×
★★
Edit this entry  
05
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
Violent Is the Word for Curly

Violent Is the Word for Curly

1938
×
★★★½
Edit this entry  
04
Healthy, Wealthy and Dumb

Healthy, Wealthy and Dumb

1938
×
★★★★
Edit this entry  
03
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tassels in the Air

Tassels in the Air

1938
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wee Wee Monsieur

Wee Wee Monsieur

1938
×
★★★
Edit this entry  
03
Termites of 1938

Termites of 1938

1938
×
★★★
Edit this entry  
03
The Sitter Downers

The Sitter Downers

1937
×
★★★½
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Playing the Ponies

Playing the Ponies

1937
×
★★★★
Edit this entry  
02
Cash and Carry

Cash and Carry

1937
×
★★★★
Edit this entry  
02
Goofs and Saddles

Goofs and Saddles

1937
×
★★★½
Edit this entry  
02
Back to the Woods

Back to the Woods

1937
×
★★½
Edit this entry  
01
3 Dumb Clucks

3 Dumb Clucks

1937
×
★★★½
Edit this entry