Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Attack on Titan The Final Chapters: Special 2

Attack on Titan The Final Chapters: Special 2

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Attack on Titan The Final Chapters: Special 1

Attack on Titan The Final Chapters: Special 1

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Freedom

Sound of Freedom

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coma

Coma

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Fly

Return of the Fly

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Who Am I This Time?

Who Am I This Time?

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Ernest Rides Again

Ernest Rides Again

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry