Sort by

Jaime has logged 146 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
Read the review Edit this entry  
25
Shane

Shane

1953
×
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Criminal Code

The Criminal Code

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Patience Labour

Patience Labour

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vesper

Vesper

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Underworld

Underworld

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★½
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Good Turn

One Good Turn

1931
×
Edit this entry  
29
Me and My Pal

Me and My Pal

1933
×
Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Outfit

The Outfit

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★
Edit this entry  
03
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★
Edit this entry