Sort by

j__guerrero has logged 76 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beyond Hypothermia

Beyond Hypothermia

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Too Many Ways to Be No. 1

Too Many Ways to Be No. 1

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Most Wanted

The Most Wanted

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Running on Karma

Running on Karma

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saga of the Phoenix

Saga of the Phoenix

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Peacock King

The Peacock King

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me Time

Me Time

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
7 Deadly Sins

7 Deadly Sins

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
So Vam

So Vam

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Magic

Black Magic

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Flying Guillotine II

Flying Guillotine II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Iceman Cometh

The Iceman Cometh

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Flying Guillotine

The Flying Guillotine

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death of a Telemarketer

Death of a Telemarketer

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pingu's The Thing

Pingu's The Thing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aquarium of the Dead

Aquarium of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunted Cop Shop

The Haunted Cop Shop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slashlorette Party

Slashlorette Party

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Project A: Part II

Project A: Part II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killer's Romance

Killer's Romance

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
On the Run

On the Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She Shoots Straight

She Shoots Straight

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Butterfly Murders

The Butterfly Murders

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
We're Going to Eat You

We're Going to Eat You

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clean

Clean

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Zombie

Kung Fu Zombie

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deranged

Deranged

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry