Sort by

j__guerrero has logged 97 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Peeping Tom

The Peeping Tom

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Monkey Hustle

The Monkey Hustle

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bio Zombie

Bio Zombie

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her Name is Cat

Her Name is Cat

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Untold Story 2

The Untold Story 2

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strike Commando 2

Strike Commando 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Naked Weapon

Naked Weapon

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
I Love Maria

I Love Maria

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ballistic Kiss

Ballistic Kiss

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
The Big Heat

The Big Heat

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Satin Steel

Satin Steel

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triangle

Triangle

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pom Pom And Hot Hot

Pom Pom And Hot Hot

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Great White Hype

The Great White Hype

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry