Sort by

j__guerrero has logged 1,000 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood Hook

Blood Hook

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luther the Geek

Luther the Geek

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

Scare Package II: Rad Chad’s Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Leech

The Leech

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry