Sort by

j__guerrero has logged 75 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unholy

The Unholy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Loreley's Grasp

The Loreley's Grasp

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night of the Sorcerers

The Night of the Sorcerers

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry