Sort by

j__guerrero has logged 1,011 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trauma

Trauma

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scanner Cop II

Scanner Cop II

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Yokai Monsters: Along with Ghosts

Yokai Monsters: Along with Ghosts

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yokai Monsters: Spook Warfare

Yokai Monsters: Spook Warfare

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boogie

Boogie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Rabid Dogs

Rabid Dogs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blood Theatre

Blood Theatre

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave Robbers

Grave Robbers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creature

Creature

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Graverobbers

Graverobbers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Two

Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Demonia

Demonia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry