Sort by

j__guerrero has logged 58 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Z

Z

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★
Read the review Edit this entry