Sort by

j__guerrero has logged 814 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Serpent's Egg

The Serpent's Egg

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Owe Me One

You Owe Me One

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lowlife

Lowlife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry