Sort by
  • Clavel Gris

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Behold

    ★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • No Bears

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★½

  • World War III

    ★★★½

  • Winners

    ★★★★½

  • Pier Paolo Pasolini - Agnès Varda - New York - 1967

    ★★★★★

  • The Beasts

    ★★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★½

  • Aftersun

    ★★

  • EO

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • To Leslie

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • An Irish Goodbye

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Living

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Night

  • struggle

  • Dune

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★½

  • Go Seppuku Yourselves

    ★★★½

  • Life

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Ground Zero

    ½

  • Bestia

  • The Virtuoso

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Book of Fish

    ★★★★½

  • Philosophia

  • The Death of Priam

  • The Marksman

    ★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ½

  • Hidden

    ★★★★

  • The Deep End

    ★★★

  • A Chocolate Tale

  • Unhinged

    ★★½

  • The Dress

    ★★½

  • Bella

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • There Is No Evil

    ★★★½

  • Sun Children

    ★★★½

  • Butterfly Stroke

    ★★½

  • Ballad of a White Cow

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Forget Me Not

    ★★★★

  • Afraid

    ½