Sort by

Ben has logged 49 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Recycled

Recycled

2012
×
Edit this entry  
23
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
18
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
Edit this entry  
17
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La Jetée

La Jetée

1962
×
Edit this entry  
16
Tungijuq

Tungijuq

2009
×
Edit this entry  
16
Fish Traps

Fish Traps

1993
×
Edit this entry  
16
She Puppet

She Puppet

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Afronauts

Afronauts

2014
×
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
Edit this entry  
08
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dads

Dads

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
Edit this entry  
06
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Clemency

Clemency

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry