Sort by

ivylong has logged 15 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shine

Shine

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Date Night

Date Night

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Trip

The Trip

1967
×
Edit this entry  
08
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Edit this entry