Sort by

ivy ♡ has logged 398 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Funny Games

Funny Games

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Found Out There

What We Found Out There

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night Swim

Night Swim

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boys in the Boat

The Boys in the Boat

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry