Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Copshop

Copshop

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
09
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry