• The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • Alone

    ★★

  • The Present

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Ted 2

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Focus

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★