• Taste of Cherry

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Duel

    ★★★★

  • Wings of Desire

    ★★★★★

  • Fires on the Plain

    ★★★★

  • Wind

    ★★★★½

  • High School of the Dead

    ½

  • The Trial of Joan of Arc

    ★★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Hard Target

    ★★★

  • Germany Year Zero

    ★★★★

  • Ugetsu

    ★★★★½

  • Rear Window

    ★★★★½

  • Days of Heaven

    ★★★★

  • Cairo Station

    ★★★½

  • The Fountain

    ★★★★