• ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Persona

  • Farinhada

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Corpo a Corpo

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Their Happiness

    ★★★

  • The Last Hangover

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bluesman

  • Mirage

    ★★★

  • Best Friend

    ★★★½

  • BOUND

    ★★★

  • motivational video movie

    ★★★

  • Blue

    ★★★★

  • Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

  • Thermostat 6

    ★★★★

  • One Small Step

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • MEGALOBOX

  • Black Panther

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • The Trader

    ★★½

  • Violet Evergarden

  • Kokkoku, Moment by Moment

  • Whindersson Nunes em Proparoxítona

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Os Parças

    ★½

  • Happiness

    ★★½

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Coco

  • Como Se Tornar o Pior Aluno da Escola

  • Thor: Ragnarok

  • Life in Gray

    ★★★½

  • kittykat96

    ★★★½

  • Candelaria

    ★★★

  • Travessia

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Charlottesville: Race and Terror

    ★★★★

  • Friendly Beast

    ★★★

  • Routine

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Burn Out

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Female Brain

    ★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

    ★½