• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Oxygen

  • Cuatro paredes

    ★★

  • Save Ralph

  • Abjetas 288

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • Lupin

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Bobo the Monkey

    ★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Caminhos na Noite

    ★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Console Wars

  • Nomadland

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Sol Levante

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Então Vai

  • The Weeknd: After Hours

  • Around Copacabana

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • South

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • YouTube Rewind 2019: For the Record

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★½

  • Limbo

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Make Me a Sandwich

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sitara: Let Girls Dream

    ★★★★

  • Catscape

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • GUO4

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Wings

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Whindersson Nunes: Adult

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★½

  • The Lion King

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★½

  • Closeted

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • dead end

    ★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Persona

  • Farinhada

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★