Sort by

Ivan has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Europa Europa

Europa Europa

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halston

Halston

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cuba and the Cameraman

Cuba and the Cameraman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dogma

Dogma

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry