Sort by

sofyan has logged 67 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Lullaby to the Sorrowful Mystery

A Lullaby to the Sorrowful Mystery

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Beyond The Mountain

Beyond The Mountain

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Forever's Gonna Start Tonight

Forever's Gonna Start Tonight

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dramatic Relationships

Dramatic Relationships

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Parsi

Parsi

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Violettina

Violettina

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Awake

Awake

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Tremble All You Want

Tremble All You Want

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nasir

Nasir

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A City Called Macau

A City Called Macau

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Double Steps

The Double Steps

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
The Factory

The Factory

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Mabo

Mabo

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Epic of Everest

The Epic of Everest

1924
×
★★★½
Edit this entry  
04
Indefinite Pitch

Indefinite Pitch

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Untitled (Letter to Serra)

Untitled (Letter to Serra)

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Occidente

Occidente

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Service of the Goods

Service of the Goods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Hand In Two Ways (Fisted)

A Hand In Two Ways (Fisted)

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Live to Live

Live to Live

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mad Ladders

Mad Ladders

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
24 Frames per Century

24 Frames per Century

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Wrath of Silence

Wrath of Silence

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dirty Laundry

Dirty Laundry

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Beautiful Things

Beautiful Things

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mary Is Happy, Mary Is Happy.

Mary Is Happy, Mary Is Happy.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Volubilis

Volubilis

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Kmêdeus

Kmêdeus

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tapi!

Tapi!

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Lonely Encounter

Lonely Encounter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Happy Machine

Happy Machine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Arrangement

The Arrangement

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stories of Destroyed Cities

Stories of Destroyed Cities

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Sisterhood

Sisterhood

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Natkhat

Natkhat

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Nap

The Nap

2019
×
★★★
Edit this entry