sofyan has logged 31 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
DreadOut

DreadOut

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shelter

Shelter

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ice on Fire

Ice on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Life Like

Life Like

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Night Shift

Alien: Night Shift

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Alien: Alone

Alien: Alone

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Alien: Harvest

Alien: Harvest

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry