Sort by

Nakul has logged 24 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping Giant

Sleeping Giant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Missing

Missing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breach

Breach

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Aaj Kal

Love Aaj Kal

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Lot Like Love

A Lot Like Love

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry