itskyle has logged 64 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bliss

Bliss

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Land

Land

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Molly

Molly

1999
×
½
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry