Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog

Dog

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Domino

Domino

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wood

The Wood

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Waist Deep

Waist Deep

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boyhood

Boyhood

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Striptease

Striptease

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry