Sort by

Taha has logged 25 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Athena

Athena

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Deutschmarks and Death

Love, Deutschmarks and Death

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Block C

Block C

1994
×
★★½
Edit this entry  
22
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arctic Monkeys - At The Apollo

Arctic Monkeys - At The Apollo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry